ד"ר רועי אברמוביץ' - אודות

ליצירת קשר עם ד"ר רועי אברמוביץ'

אודות ד"ר רועי אברמוביץ'

מומחה לרפואת ילדים במסגרת קופ"ח כללית וגם ביקורי בית פרטיים

– רופא ילדים במסגרת שירותי בריאות כללית
– מבצע ביקורי בית באופן פרטי (שלא במסגרת קופ”ח ותיירים)
– רפואת ילדים
– עזרה ראשונה

תחום הרפואה עניין אותי מאז ומתמיד. 

שמי רועי אברמוביץ, אני יליד שנת 1979, אב לשני ילדים מקסימים ומתגורר ביקנעם. במקצועי אני רופא ילדים.
נשוי לעינת, בת 36, רופאת שיניים לילדים במקצועה.

נולדתי וגדלתי בחדרה ושם גם העברתי את מירב שנותי. סיימתי לימודי תיכון בשנת 1998 והמשכתי לשנת שירות במסגרת גרעין נח”ל של תנועת הנוער “המכבי הצעיר” לקיבוץ מעוז חיים בעמק המעיינות. לאחר מכן התגייסתי לצה”ל לגדוד 50 של הנח”ל ושירתתי כחובש קרבי. במהלך שירותי הצבאי יצאתי לשנת שירות נוספת בקהילה ובהאיחזות הנח”ל במשכיות.

לאחר שירותי הצבאי עבדתי מספר חודשים כחובש מאבטח מלווה טיולים. טיילתי בכל הארץ ונפגשתי עם כל שכבות הגיל והאוכלוסיה בישראל, כמו גם עם משלחות תיירים לארץ. בשנת 2003 החלתי לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, לימודים אותם סיימתי בשנת 2010 ובמהלכם התגוררתי בירושלים.

לאחר סיום הלימודים עברתי שנת סטאז’ בביה”ח מאיר בכפר סבא. המשכתי להתמחות ברפואת ילדים בביה”ח הלל יפה בחדרה. בשנת 2015 סיימתי התמחות ברפואת ילדים ומאז אני עובד כרופא ילדים מומחה בקופ”ח כללית במרפאות שונות בחדרה.

תחום הרפואה עניין אותי מאז ומתמיד. עוד כילד קטן בבית הספר היסודי העברתי הרצאות העשרה לבני כיתתי בנושאי גוף האדם וקידום רפואה. היה זה אך טבעי שבשירותי הצבאי המשכתי למסלול חובש קרבי ולאחר שחרורי ללימודי רפואה.

נושא נוסף שקרוב אל ליבי מאוד הינו ילדים. כבר בשנות התיכון התנדבתי בתנועת הנוער “המכבי הצעיר” בסניף חדרה. במהלך כל שנות התיכון מילאתי שורה של תפקידי הדרכה ומנהלה שונים. המשכתי לשירות צבאי במסגרת גרעין נח”ל של התנועה. שילבתי מעורבות קהילתית ותרומה לסביבה עם שירות קרבי בצה”ל. לאחר שחרורי עבדתי עם ילדים כחובש מלווה בטיולים.

 

מבחינתי, תחום רפואת הילדים משלב את שני תחומי העניין העיקריים בחיי – רפואה וילדים.
אני מאוד אוהב את מה שאני עושה ומרגיש מחוייבות רבה בכל בוקר, כאשר העבודה שלי היא לטפל בילדים (הקהל הכי טוב לדעתי),
להבין את כאבם ואת רצונם, להביא להקלה בתלונותיהם ולבסוף לראות אותם משתפרים ולדעת שהיה לי חלק קטן בתהליך.

ילדים הם האוכלוסיה הכי ישירה. כשכואב להם הם אומרים וכשהם לא מרוצים הם לא מסתירים זאת. מילדים ניתן לקבל את כל האמת באופן ישיר ולכן כאשר ילד מגיע אלי עם חיוך וללא פחד, משתף פעולה בבדיקה ויוצא מהמרפאה בצחוק גדול- זה שווה הכל!

כאשר ההורה אומר לי “הילד שלי כל הזמן מבקש להגיע אליך ושואל עלייך”- אני יודע שכנראה שאחרי הכל – אני עושה משהו טוב!

כמומחה לרפואת ילדים אני מקפיד לעבור השתלמויות בתדירות גבוהה. עולם הרפואה משתנה כל הזמן וחשוב לי מאוד להיות עדכני כמה שאפשר כדי להבטיח את הטיפול המיטבי למטופלי. אני מאמין בשיתוף ההורים בתהליך הטיפול בילד. לכן אני דוגל בהסבר מפורט על מחלת הילד, מידע מלא על אפשרויות הטיפול. אני מקפיד לשים דגש על הסברים בנושא מניעת מחלות ושמירה על בריאות.

במילואים אני משרת כמ”פ פלוגת רפואה בפיקוד העורף ולמעשה אחראי על מערך הסיוע הרפואי בגזרת הגדוד. תחת פיקודי וניהולי צוות של 5 רופאים וכ 30 חובשים אשר בעת חירום יתן מענה לאוכלוסיה נרחבת.

אני מקבל מטופלים במרפאת הפארק בחדרה ובקרוב מאוד אפתח מרפאת ילדים ביקנעם, לרווחת תושבי יקנעם והסביבה.

ד"ר רועי אברמוביץ' מדבר על חום